Etykiety

czwartek, 24 kwietnia 2014

Wóz opancerzony WZ.34 II 1:72 First to Fight - inbox


Do kiosków i salonów prasowych trafił 9 numer Września 1939 z nowszą wersją wozu opancerzonego WZ.34, dlatego również na moim blogu tradycyjnie przedstawiam inbox dla zainteresowanych i ciekawych tego, co kryje pudełeczko przyklejone do 10-stronnicowej broszurki,


W środku na papierze opisano dalszy ciąg losów obrony Śląska oraz przedstawiono dalszy cykl produkcyjny tego pojazdu. Jak zawsze nie brakuje również sylwetek generałów biorących udział w Kampanii Wrześniowej.


Nie zabrakło też schematu malowania oraz tego poradnika jak upiększyć pojazd krok po kroku - tutaj jak zawsze panuje ten sam wysoki standard.


Zaprezentowano strukturę plutonu do gry wargamingowej - wciąż czekamy na kompletne zasady.


Całość okraszono oryginalnymi, czarno-białymi fotografiami z epoki. 


Na premierę dziesiątego numeru zapowiedziano Panzera 2 ausf. C, na którego z niecierpliwością czekam. 


Pudełko przedstawia Wóz opancerzony uzbrojony w działko 37mm. Co ciekawe opis na bokach pudełka jest identyczny do tego z numeru siódmego. Schemat montażowy jest niemal identyczny - bowiem oba pojazdy niewiele się od siebie różniły. Za tym źródłemPóźniejsza wersja miała wąski kadłub z płaskimi bocznymi ścianami i pochyłą tylną ścianą. Wieża była przesunięta nieco do przodu w stosunku do przedziału bojowego, w porównaniu z wcześniejszą wersją i była minimalnie szersza od kadłuba. Ścianka przed kierowcą miała tylko jedno okno.


Ciężko mi ocenić różnice w tym modelu, tym bardziej, że tylna ściana to znów drzwi. Jedno jest jednak pewne, kadłub jest wyraźnie wyższy niż u swojego starszego brata. 


Reszta elementów nie odbiega jakością od reszty modeli serii, co więcej kto skleił wcześniejszego 34, to i z tym powinien sobie bez problemu poradzić - co doskonale komponuje się z ideą łatwego montażu. 


Tutaj mamy również do dyspozycji dwa typy uzbrojenia - karabin oraz działko. Producent tym samym daje modelarzowi wolność wyboru - tak samo było w poprzedniej wersji, którą mogliśmy uzbroić w działo 37mm.


Jeszcze jeden rzut okiem na wypraskę.


Oraz na pozostałe elementy zestawu - jak widać mamy wielki come back wykałaczki.

 Ocena zestawu:
 9/10 

2 komentarze:

  1. wiadomo, kiedy Pz. II? Zamierzam pożenić go z wnętrzem żywicznym Pz z attacku -
    http://www.scalemates.com/products/img/3/4/3/222343-11091-91.jpg?nr=72se13&company=attack%20hobby%20kits&name=pz.%20kpfw%20ii%20ausf.%20c
    (może zdążę do Krakowa...)

    OdpowiedzUsuń