Etykiety

sobota, 29 marca 2014

Tiger 1 Tamyia 1:48 by Hanson cz1

Chciałbym przedstawić Wam model mojego znajomego Hansona. Jest to Tygrys później produkcji, którego wyprodukowała znana firma Tamiya. Co można powiedzieć o modelach tej firmy, to to, że są to modele z najwyższej półki. Świadczy o tym nie tylko cena, ale również jej popularność oraz szczegóły części w wypraskach. Całość jest w skali 1:48, a co ciekawe modeli pojazdów pancernych w tej skali jest do kupienia jak na lekarstwo ( w przeciwieństwie np. do samolotów). Należy również zaznaczyć, że jest to pierwszy model, który mój kumpel kupił i zrobił niemal samodzielnie (ja użyczyłem mu tylko narzędzi modelarskich i farb oraz pomalowałem kilka drobnych elementów, ale Hanson wykonał model w 99 % samodzielnie i jak na pierwszy raz wyszło dosyć ładnie).

Najpierw został złożony kadłub. Ogniwa gąsienic były klejone osobno, ale były na tyle szerokie i duże, ze nie było problemów z ich sklejeniem. Z drżeniem serca przypomniałem sobie moje zmagania przy gąsienicach Mardera 3 z Uni Model w skali 1:72.


W czasie montowania wanny do spodu przyklejone zostały cztery metalowe odważniki, co znacznie zwiększyło masę pojazdu. Spotkałem się z czymś takim po raz pierwszy i choć uważam to za zbędną rzecz, to nie jest wcale taki głupi pomysł.


 Tak prezentował się kadłub z zamontowanymi wydechami:

 

Tak natomiast wyglądał po całkowitym sklejeniu, przed malowaniem, które pokażę w następnym wpisie na temat tego modelu.

 
 

4 komentarze:

 1. No części ładnie zrobione, całość robi wrażenie tylko czy mógłbyś to porównać do np. 1/72?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będzie okazja to zrobię zdjęcia i wrzucę na facebookowy profil.

   Usuń
 2. Ładnie, ładnie, ale czy autor doda coś od siebie, a może model będzie pudełkowy? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Model został zrobiony prosto z pudełka i pomalowany. Jutro post z gotowym modelem.

   Usuń