Etykiety

piątek, 23 stycznia 2015

7TP dwuwieżowy, Mirage Hobby, skala 1:35 cz.1


 Budowa pokraki trwa. W zasadzie część konstrukcyjna gotowa jest w 90 %. Dlatego publikuję dotychczasowy przebieg prac nad tym modelem. Już przy klejeniu wież okazało się, że spasowanie niektórych części jest mizerne. Co gorsze jak już pisałem w dwóch przypadkach musiałem ratować połamane elementy.


Wózki jezdne. Jeden z nich miał nieodlany kawałek, który musiałem uzupełnić szpachlówką. Do przeżycia, aczkolwiek dużo z tym roboty.


Wanna pojazdu. Każda ściana była oddzielna, co było utrudnieniem. Co gorsza na bocznej ściance nie odlał się jeden róg, co spowodowało powstanie sporej dziur, którą zaplombowałem sporą ilością szpachli. Poza tym spasowanie było dosyć znośne. 


Jak to napisał jeden z was -> faktura plastiku przypomina starą mydelniczkę. 


Tworzywo nie tylko dziwnie reagowało z klejem, ale również z farbami. Dał się we znaki wiek wyprasek, choć inne renomowanych producentów z lat 70 nie wykazywały tego problemu. 


Kolejnym trudnym elementem były przednie włazy załogi - ciężko było je spasować z górną płytą pancerza.


Tutaj jeszcze bez tylnego zderzaka i w kolorze wyprasek. Na niego nałożyłem biały kolor podkładu, aby rozjaśnić barwy nakładane. 


Które i tak wyszły nieco za ciemne. Przy doborze farb kierowałem się obrazkiem z pudełka. 


Brąz wyszedł trochę za gęsty, a jako, że kombinowałem z zielenią widać ostateczne rozmycie po nałożeniu ostatniej warstwy starej już Pactry. Kolejnym etapem będą obicia i zacieki oraz dołączenie podwozia i innych drobnych elementów.

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny blog. Będę tu często zaglądał i podpatrywał Twój warsztat :) na pewno się czegoś nauczę. Czekam na końcowy efekt tej "pokraki" jak to nazwałeś:)

  http://tomartt.blogspot.com/ zapraszam do mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. jak tam pokraka ? bo ja sie własnie za nią biore:)

  OdpowiedzUsuń
 4. dostała z piąchy i poszła do pieca, to nie był model na moje nerwy :P

  OdpowiedzUsuń